foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniach 16–18 listopada w Krakowie odbyły się przesłuchania finałowe oraz koncert galowy z udziałem Orkiestry PASSIONART, solistów i wszystkich uczestników III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA.

Główną ideą Festiwalu jest zachowanie od zapomnienia piosenek partyzanckich i żołnierskich, śpiewanych w oddziałach leśnych w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej, a także upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Niezłomnych oraz szerzenie etosu Armii Krajowej.  Festiwal składał się z dwóch etapów: przesłuchania  wojewódzkie (gdzie Angelika zajęła I miejsce) oraz eliminacje na szczeblu ogólnopolskim.Organizatorem było Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie im. Franciszka Miszczaka oraz Instytut Pamięci Narodowej.  W eliminacjach wzięło udział blisko 600 uczestników z całej Polski i Wilna.

Na wysokim podium zajmując II miejsce stanęła Angelika Maszczak z Przemkowa, która otrzymała również małe Grand Prix i zaproszenie do występu z Filharmonią Krakowską w marcu przyszłego roku. Angelika zdobyła serca słuchaczy i jury piosenką „Już mi raz zabrali Wilno”, która opowiada losy m.in. jej dziadków (mieszkańców Przemkowa), którzy zostali przesiedleni ze Lwowa na ziemie zachodnie.

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.