foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 25 marca 2015 r. Rada Powiatu Polkowickiego podjęła uchwałę  w sprawie udzielenia pomocy finansowej w związku z rozstrzygnięciem XV edycji "Konkursu na najlepszą inicjatywę społeczną służącą podniesieniu estetyki wsi Powiatu Polkowickiego"

 Zgodnie z uchwałą Gminie Przemków przyznano pomoc finansową w wysokości 9.600,00 zł. Na podstawie podpisanej 28 kwietnia umowy dotacji kwota ta została szczegółowo podzielona pomiędzy sołectwa Gminy Przemków jako nagrody za zgłoszone inicjatywy społeczne:

- sołectwo Szklarki – 5.000,00 zł,

- sołectwo Piotrowice - 2.000,00  zł,

- sołectwo Jakubowo Lubińskie – 1.000,00 zł,

-sołectwo Wysoka – 800,00 zł, 

- sołectwo Łężce – 800,00 zł.

Każde z sołectw zaplanowało wydanie przyznanych nagród na urządzenia, materiały i artykuły służące całości lokalnej społeczności. Sołectwo Szklarki zaplanowało ogrodzenie terenu rekreacyjno-zabawowego, sołectwo Piotrowice chce wyposażyć pomieszczenie na cele kuchenne, Jakubowo Lubińskie zaplanowało zakup sprzętu muzycznego do świetlicy wiejskiej, mieszkańcy Łężc zadecydowali o kupnie stołu do tenisa stołowego a mieszkańcom Wysokiej przyda się wykaszarka.

 Całość przyznanych nagród zostanie wydana w terminie do 31.10.2015 r. Nagrody z Powiatu Polkowickiego pozwoli w części zrealizować plany poszczególnych sołectw i potrzeby lokalnych społecznosci.

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.