foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

37977205_1641843922591288_7562285833034661888_o.jpgOd 13 do 23 lipca br. zespół taneczny Cykady uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu „Czeska Bajka” w Rimini we Włoszech.

 Wyjazd godzina 4:00 i mimo  tak wczesnej pory dzieciaki podekscytowane i pełne energii wyruszyły w daleką drogę pełną przygód. Pierwszy przystanek odbył się w Czeskiej miejscowości Treboń, gdzie odbyły się pierwsze zmagania konkursowe na scenie usytuowanej w pięknym rynku tego miasta.

 Już w pierwszym dniu wyjazdu Cykady zostały nagrodzone dwoma 1. miejscami dla grup CYKADY oraz CYKADY JUNIOR, 3. miejscem dla grupy CYKADY MINI oraz grantem w wysokości 2000 EURO na kolejny festiwal w 2019 roku. Tak fantastycznie rozpoczęła się ich przygoda.

 Po występie Cykady wyruszyły w dalszą drogę 1300 km. Na miejsce dotarli 14-go gdzie przywitało ich upalne włoskie słońce. W Rimini w środku pięknego placu na zamku Sismondo odbył się konkurs galowy, podczas którego zaprezentowały się najlepsze zespoły uczestniczące w Festiwalu, w tym nasze Cykady, które zaprezentowały 5 choreografii.

 Kolejne dni to dni pełne zabawy, szalonych przygód i odpoczynku. Dzieciaki uczestniczyły w przygotowanych dla nich atrakcjach, w: pokazie mody plażowej, chrzcie na plaży, dyskotece przy plaży, piana party, jazda na rolkach, pobycie w miniparku rozrywki Fabilandia oraz dwóch dniach szaleństwa we Włoskim Parku Rozrywki Mirabilandia. W drodze powrotnej zwiedzili piękną i czarującą Wenecję.

 Wyjazd był możliwy dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź, Burmistrzowi Przemkowa Jerzemu Szczupakowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przemkowskiemu Ośrodkowi Kultury i Bibliotece oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół "Cykad". Dziękujemy za wszelkie wsparcie dla dzieciaków było to super doświadczenie i niezapomniana przygoda.