foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Elizy Jasic zorganizowany został Światowy Dzień Wody połączony z obchodami Dnia Ziemi.

 

Przy współpracy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Przemkowie i zaangażowaniu Prezesa Zarządu Radosława Kosmalskiego oraz członka zarządu Jarosława Stanickiego przeprowadzono w szkole konkursy o tematyce ekologicznej.

Pierwszy z nich dla klas I-III polegał na najlepszym przebraniu pt. ''KROPLA WODY''. W konkursie tym wyróżniono trojkę uczniów: Lindę Jasic, Hannę Golonko, Ignacego Jersz, którzy za pomysłowość i oryginalność strojów zostali nagrodzeni dyplomami, piłkami i gadżetami o tematyce związanej z naszym regionem. Kolejny konkurs dla kl. IV-VI był testem wiedzy sprawdzającym znajomość tematyki wodnej, przyrodniczej i geograficznej. Udział w nim wzięło 22 uczniów, w tym najwyżej oceniono pięcioro z nich: Julię Sosnowską, Kamila Ławnika, Omara Lakhchine, Wiktorię Sitarek, Łukasza Widera. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje na ręce uczniów wraz z wręczeniem dyplomów i nagród złożyli przedstawiciele PWiK w Przemkowie. Nagrody ufundowali PWiK Przemków, Huta Miedzi „Głogów” oraz poseł Ewa Drozd.

Warto także nadmienić że dnia 28 kwietnia w szkole odbyły się prezentacje związane tematycznie z konkursami przedstawione przez panie Agnieszkę Grębską i Paulina Skiba z Głogowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Klasy które wzięły udział w prezentacji otrzymały maskotki OŚMIORNICZKI. Nad całością konkursów czuwały nauczycielki Maria Kowalczyk (przyroda) i Beata Kucharczyk (nauczanie zintegrowane) oraz Eliza Jasic (Rada Rodziców). Społeczność szkolna dziękuje za wsparcie i wszelką pomoc jednocześnie zaprasza na kolejny Światowy Dzień Wody już za rok!

Dzieci na szkolnym korytarzu. Dzieci w strojach ukazujących wodę. Zabawa na szkolnym korytarzu. Wręczenie dyplomów. Zdjęcie zbiorowe na szkolnej sali gimnastycznej. Zdjęcie zbiorowe na szkolnej sali gimnastycznej.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.