foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

9 czerwca br. w Przemkowskim Ośrodku Kultury rozegrano finał I Otwartego Turnieju Szachowego Czterech Gmin. Rozgrywki rozpoczęły się w lutym w Gminie Przemków, następne spotkania odbyły się w Lubinie, Polkowicach oraz w Chocianowie. Ogólnie w turnieju udział wzięło 63 zawodników, którzy w 4 grupach wiekowych dążyli do najlepszego wyniku.

 

Podczas finału najlepsza 5 w każdej grupie wiekowej została nagrodzona pucharem wręczanym przez Burmistrza Przemkowa Pana Jerzego Szczupaka. Na turnieju gościł również przedstawiciel wiejskiej gminy Lubin Pan Alfred Pilch.

Każdy uczestnik natomiast otrzymał pamiątkowy medal oraz drobny upominek. Turniej w każdej Gminie przebiegał w miłej i przyjaznej dla zawodników atmosferze, a sami zawodnicy grali w duchu fair play.

Największą ilość punktów zdobył mieszkaniec Chocianowa Bartłomiej Róg. Zawodnicy z Przemkowa godnie reprezentowali Gminę Przemków zdobywając również puchary.

Zawodnicy z UKS "Szach-Mat Przemków" swoją wiedzę i nabyte doświadczenie wykorzystywali w kolejnych partiach szachowych, dzięki czemu zdobyli również nagrody w klasyfikacji generalnej: Weryszko Mariusz I miejsce w kat. wiekowej 15-18 lat, w grupie wiekowej 9-11: Michał Grzebieniowski  II miejsce, Michał Suchecki III miejsce, Oliwia Kałuszka IV miejsce, Mateusz Chomiak  V miejsce, w grupie wiekowej 12-14: Michał Wojtanowski II miejsce, Krzysztof Mydłowski III miejsce, Jakub Wiśniewski miejsce V.

Dziękujemy zawodnikom za udział, ich rodzicom za obecność i motywowanie swoich pociech w kolejnych partiach szachowych, każdej  Gminie biorącej udział  w poszczególnych turniejach szachowych za wsparcie tego typu inicjatywy.

Turniej wsparł również Powiat Polkowicki poprzez ufundowanie upominków dla zawodników co dodatkowo wzbogaciło turniej o uśmiechy na twarzach zawodników biorących udział w turnieju.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.