foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

21 kwietnia br. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie odbyły się I Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich o Puchar Biskupa Zielonogórsko-gorzowskiego.

32 młodych szachistów z Dzikowic, Lubska, Przemkowa, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Gubina, Kożuchowa i Bledzewa rywalizowało ze sobą w rozgrywkach szachowych. Współorganizatorami Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów był Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie oraz UKS „Szach-Mat Przemków”.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele, której przewodniczył ks. Łukasz Malec, dyrektor Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przy kurii biskupiej w Zielonej Górze. Druga część odbyła się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler, gdzie ministranci podjęli walkę szachową o puchar biskupa. Mistrzostwa rozgrywano systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. Zawody toczyły się w bardzo przyjaznej atmosferze, ale nie pozbawionej emocji. Walka o czołowe miejsca trwała do ostatnich sekund ostatniej rundy.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Cyprian Skibicki z parafii NSPJ w Lubsku, II. Michał Suchecki z parafii Matki Bożej w Dzikowicach i III miejsce zajął Michał Dźwigaj z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie.

Dziękujemy pracownikom szkoły, uczniom i parafianom za pomoc w organizacji spotkania. Puchary zostały ufundowane przez Biskupa Tadeusza Litynskiego. Wdzięczność kierujemy w stronę ks. kan. Krzysztofa Mrukowicza, proboszcza przemkowskiej parafii za ufundowanie nagród w Mistrzostwach. Pomysłodawcą Mistrzostw jest ks. Michał Płończak.

Entuzjazm i zainteresowanie uczestników Mistrzostw są motywacją do organizacji kolejnych zawodów w przyszłym roku.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.