foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniu 26 marca 2018 roku rozpoczął się nowy, ważny etap w historii Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Prowadzona dotychczas współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim została sformalizowana.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie Monika Dźwigaj podpisała umowę dotyczącą objęcia patronatem naukowym Liceum Ogólnokształcącego. Ze strony Uniwersytetu Zielonogórskiego umowę podpisał Dziekan Wydziału Humanistycznego – prof. dr hab. Sławomir Kufel.

Szkoła przyjmując patronat zobowiązuje się do współdziałania z Uczelnią jako partnerem działań edukacyjnych, mających na celu propagowanie nauk humanistycznych i podnoszenie efektów kształcenia w tym zakresie. Podpisanie umowy skutkować będzie realizacją programu „Przemkowski Licealista na Uniwersytecie Zielonogórskim”, w ramach którego licealiści odbywać będą cykliczne zajęcia warsztatowe i uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie. Również jego pracownicy będą gościć w murach przemkowskiego Liceum. Poszerzymy ofertę edukacyjną LO w zakresie projektów krajowych i międzynarodowych, konkursów, debat oraz innych wydarzeń uniwersyteckich organizowanych na Uczelni, prowadzonych przez pracowników naukowych, doktorantów i studentów UZ. Teraz wspólnie zamierzamy, odwołując się do uniwersyteckiego hasła reklamowego „Razem gotowi na wszystko”, odkrywać piękno i tajemnice nauki. Kolejny wyjazd na Uniwerystet Zielonogórski już pod koniec kwietnia br.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.