foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Drużyna szachowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie w składzie Adrian Tarawski, Michał Dźwigaj, Michał Marciniak i Katarzyna Zielonka po wicemistrzostwie powiatu awansowała do półfinału wojewódzkiego strefy legnickiej.

7 grudnia w Chojnowie odbył się półfinał wojewódzki. W rywalizacji brało udział dziesięć najlepszych drużyn ze strefy legnickiej, po dwie z powiatu. Do finału wojewódzkiego awans mogły zdobyć drużyny, które zajęłyby pierwsze lub drugie miejsce. Do rozgrywki przystąpiły: SP nr 1 Przemków, SP Chocianów, SP nr 9 Legnica, SP nr 8 Lubin, SP Lipa, SP nr 1 Złotoryja, SP nr 4 Chojnów, SP Kaczorów, SP nr 18 Legnica i SSP Lubin.

Pierwszą rundę drużyna z Przemkowa rozpoczęła od pojedynku z SP nr 18 z Legnicy. Po zaciętej walce wygrała 3:1. Kolejne dwie rundy wygrała po 4:0 z SP nr 9 z Legnicy i SSP Lubin. Potem przyszły zwycięstwa nad SP nr 8 z Lubina i z SP Lipa. W szóstej rundzie nastąpiło spotkanie na szczycie z SP Chocianów, które do tej rundy również odniosło pięć zwycięstw bez straty punktu. Nasi młodzi szachiści stanęli na wysokości zadania wygrywając 3:1, w ten sposób stali się liderami! Jednak do końca były jeszcze trzy rundy. Awansując na pierwsze miejsce nie oddali go do końca wygrywając kolejne trzy rundy! Ostatecznie uplasowali się na pierwszym miejscu z kompletem punktów!!! Zostali mistrzami półfinału wojewódzkiego strefy legnickiej i awansowali do finału wojewódzkiego we Wrocławiu!!! Opiekunem drużyny jest pan Dariusz Dźwigaj.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.