foto1
foto1
foto1
foto1

W dniach 22-29 października rozegrane zostały III Igrzyska Szkolne w szachach klasycznych w miejscowości Drzonków w województwie lubuskim - pierwszy krok do mistrzostwa. W dwóch grupach rywalizowało 110 zawodników z całej Polski.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci.... Cel imprezy to: podwyższanie kwalifikacji szachowych i popularyzacja dyscypliny: szachy oraz wyłonienie zwycięzców w grupach turniejowych. Organizatorem Igrzysk był Polski Związek Szachowy, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W Igrzyskach Szkolnych udział wzięło łącznie 110 młodych zawodników w wieku 8-14 lat: 55 osób - dzieci z projektu „Edukacja przez szachy w szkole” oraz 55 osób – dzieci z pionu młodzieżowego PZSzach.

W grupie B na 36 zawodników III miejsce zajął zawodnik klubu szachowego UKS "Szach-Mat Przemków" Michał Suchecki zdobywając 5,5 pkt na 7 możliwych, a tym samym III kategorię szachową uzyskując Ranking 1600. Michał w tym roku wykazał się dużym zaangażowaniem oraz cierpliwością, a także ciężką pracą dzięki czemu od lutego 2017 r. zdobył trzy kategorie szachowe tj.: V w marcu 2017 - IV w sierpniu 2017 - oraz ww. III kategorię w październiku. Zawodnikowi należą się podziękowania za wytrwałość oraz Rodzicom za pomoc i wsparcie.