foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

17 lipca br. Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnosląskiego promesę o wartości 150 tys. złotych na realizację zadania przy wsparciu finansowym w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Gminy, które otrzymały dotację mogą je przeznaczyć na projekty podnoszące standard życia mieszkańców.

 

 

Pozyskane środki przeznaczone zostaną na realizację zadania pn.: ”Rewitalizacja centrum Przemkowa poprzez remont chodników - etap II obejmujący ulice Nową, Ratuszową, Plac Kościelny i część ulicy Generała Sikorskiego i Kościuszki”. Realizacja projektu jest kolejnym etapem kompleksowego odnowienia centrum miasta w ramach jego planowanej, wielopłaszczyznowej rewitalizacji, zmierzającej do polepszenia warunków życia mieszkańców Przemkowa i poprawy jego wizerunku.

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej działa od roku 2009 i od tego czasu skorzystało z niego w sumie 99 gmin. Do tegorocznej edycji, w ramach otwartego konkursu, wpłynęło 79 wniosków. Ostatecznie 22 samorządy otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 3 milionów złotych.

Przemków skorzystał z z dofiansnowania w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozowjowej także w 2016 r. Środki zostały przeznaczone na remont chodników w centrum miasta obejmujący ulice Plac Wolności, Głogowską,

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.