foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 W dniach 27 czerwca do 2 lipca br. Mozaika wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca "Przystań dla Tańca" w Gorzowie Wielkopolskim. Zespół wrócił z wyróżnieniem, nagrodą młodzieżowego jury "Aluzyjny buziak" za zaangażowanie oraz nagrodą specjalną dla najmłodszego uczestnika na festiwalu - Alicji Gościewicz.

 

Międzynarodowy Festiwal Tańca to od lat wielkie święto tańca, impreza znana i lubiana nie tylko przez mieszkańców Gorzowa, ale też przez jej uczestników – zespoły z całej Polski i świata. Tegoroczna 24 edycja festiwalu była ukłonem w stronę takich stylów tańca jak jazz, modern, contemporary. Zobaczyć można było również różne style jak modern, break dance, balet i hip hop. Nowością była kategoria teatru tańca, jako dłuższa forma sceniczna. Na festiwal przyjechały zespoły z Bułgarii, Ukrainy, Białorusi oraz najlepsze zespoły z całej Polski. W sumie wzięło w nim udział prawie 800 tancerzy.

Najpierw odbył się koncert "Witamy w Gorzowie", w programie którym pokazali się wszyscy uczestnicy. Następnie ruszyła rywalizacja, czyli przegląd konkursowy. Po raz ostatni tancerze zaprezentowali się na koncercie galowym podczas Dni Gorzowa. Festiwal miał bardzo wysoki poziom artystyczny, zespoły przeszły wstępną kwalifikację, aby zakwalifikować się na występ podczas uroczystości.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.