foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gmina Przemków podpisała deklarację popracia Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom i otrzymała tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom. Celem Manifestu jest zwrócenie uwagi na problem ginięcia pszczół oraz aktywizacja gmin z całego kraju do podjęcia działań na rzecz tych pożytecznych owadów.

 

 

Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom to inicjatywa powstała w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W tym roku odbyła się już 7. edycja tego społeczno-edukacyjnego programu, którego inicjatorem jest firma ZT „Kruszwica” S.A.

Jego głównym celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla środowiska i człowieka oraz angażowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz owadów pszczołowatych w Polsce. Poparcia dla Manifestu udzielił Polski Związek Pszczelarski oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony przyrody.

Gmina Przemków uzyskała tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołóm i jest uprawniona do stosowania logotypu Gminy Przyjaznej Pszczołom.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi i stosowania wskazanych w nich wskazówek. Niech los pszczół nie będzie Państwu obojętny, a wspólne działania przyczynią się do ich realnej ochrony.

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.