foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

21 czerwca br. w progach Przemkowskiego Ośrodka Kultury zagościła Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

 

Efektem obecności baśniowych postaci były dwa przedstawienia skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta. Przemkowska adaptacja słynnego disneyowskiego filmu z 1937 roku to kontynuacja projektu lokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod tytułem Kulturalny Senior. Projekt – opracowany i koordynowany przez prezes Uniwersytetu, panią Annę Krzeszewską jest z kolei częścią ogólnopolskiego programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016. Nie była to zresztą pierwsza inicjatywa UTW w Przemkowie wynikająca z założeń programu – kilka miesięcy wcześniej dla obu przemkowskich przedszkoli grupa studentów-seniorów wystawiła przedstawienie pod tytułem Święto Drzewa.

Inscenizacja Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków dzięki aktywnej współpracy pracowników Przemkowskiego Ośrodka Kultury (szczególne podziękowania dla pani dyrektor – Bogumiły Ornatowskiej-Cichoszewskiej), a także dzięki wsparciu inicjatywy przez Burmistrza Przemkowa pana Jerzego Szczupaka, mogła odbyć się na deskach sceny POK. Dwa oddzielne spektakle obejrzane zostały czujnym okiem przez przedszkolaków z Przedszkoli Nr 1 i nr 2 w Przemkowie, a także uczniów klas wczesnoszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej, które oceniły zaprezentowane im wysiłki aktorskie, reżyserskie oraz scenopisarskie jednogłośnie pozytywnie. Głośne brawa na stojąco i chęć zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z postaciami baśniowymi była tego najlepszym dowodem.

Warto nadmienić, że oprócz członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku dzięki współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, panem Dariuszem Dźwigajem, w inscenizacji brali udział uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum, którzy wspomogli spektakl nie tylko aktorsko (Patrycja Wątroba, która świetnie odegrała rolę Śnieżki), lecz także odpowiedzialni byli za stronę techniczną przedsięwzięcia (z powierzonej odpowiedzialności celująco wywiązał się Damian Janus). Za scenariusz i reżyserię odpowiadała z kolei pani Gizela Smalec – emerytowana nauczycielka języka polskiego.

Obsada spektaklu

NARRATOR – Eugenia Muszyńska

ŚNIEŻKA – Patrycja Wątroba

KRÓLEWICZ – Teresa Plinta

ZŁA KRÓLOWA – Zofia Maluszycka

HANDLARKA – Wiesława Maluszycka

MYŚLIWY – Krystyna Barylak

KRASNALE: Anna Krzeszewska, Ryszarda Czajkowska, Halina Hubica, Wiesława Denuszek, Łucja Wyrwa, Zofia Wójcik, Wiesława Maluszycka

Głos lustra – Anna Krzeszewska

SCENOGRAF- Maria Szajder

KOSTIUMY - Krystyna Hencler.

W związku z pozytywnym odbiorem spektaklu przez publiczność, a także niesłabnącą chęcią ekipy artystycznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku planuje w niedalekiej przyszłości kolejne przedstawienia adresowane do najmłodszych a może i starszych.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.