foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

26 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się VII Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem” pod patronatem Starosty Polkowickiego Marka Tramś.


W turnieju brały udział czteroosobowe drużyny uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami dotyczącymi przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia i informatyka. W pierwszej części turnieju rozwiązywali test, odpowiadali na losowo wybrane pytania w formule teleturnieju „1 z 10”, rozwiązywali krzyżówkę skojarzeniową oraz zadania typu "Wykaż, że... ". W finale uczniowie drużynowo pracowali nad rozwiązaniem czterech zadań, każde z innej dziedziny objętej konkursem. W tym roku nasze zaproszenie do turnieju przyjęły 4 drużyny, z następujących szkół:

- Gimnazjum nr 1 w Polkowicach

- Gimnazjum nr 2 w Polkowicach;

- Publiczne Gimnazjum w Przemkowie;

- Liceum Ogólnokształcące w Przemkowie (klasa 1).

Po trzy godzinnych rozgrywkach poznaliśmy zwycięzców: I miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 1 z Polkowic; II miejsce - drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie (Patrycja Piech, Nikola Sikorska, Damian Lewandowski, Szymon Dryja – opiekun drużyny pani Monika Dźwigaj); III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach.

Po ostatniej rundzie drużyny Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie miały po tyle samo punktów. Nastąpiła dogrywka, czyli zadanie dla kapitana, które o milimetry lepiej rozwiązali uczniowie z Polkowic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników i opiekunów poczęstunek.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.