foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

13-14 maja 2017 r. odbył się II Klasyfikacyjny Turniej Szachowy zorganizowany przez UKS "Szach-Mat" Przemków i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. 24 maja 2017r. odbyły się w Zespole Szkół w Przemkowie XI Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod patronatem Burmistrza Przemkowa pana Jerzego Szczupaka.

 

Turniej jest współfinansowany przez Fundację KGHM "Polska Miedź". Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: dyrektor Zespołu Szkół pan Dariusz Dźwigaj, prezes UKS "Szach-Mat" pan Józef Tarawski i pani Wiceprezes Fundacji pani Helena Krupska. Sędzią głównym zawodów był pan Artur Adamek. Szachiści rywalizowali w trzech grupach: A -dla zawodników z rankingiem od 1600 PZSzach, B - dla zawodników z rankingiem 1200-1400 PZSzach i C - dla zawodników z rankingiem 1000-1100 PZSzach. Na turnieju zjawili się zawodnicy z Przemkowa, Głogowa, Gościeszowic, Niegosławic, Polkowic, Lubina i Wrocławia. W grupie A zwycięzcami okazali się: I miejsce - Stanisław Barański, II miejsce - Paweł Zazula, III miejsce - Michał Grzebieniowski. W grupie B zwycięzcami okazali się: I miejsce - Krystian Teler, II miejsce - Michał Dźwigaj, III miejsce - Dariusz Dźwigaj. W grupie C zwycięzcami okazali się: I miejsce - Natalia Nakielna, II miejsce - Grzegorz Mielczarczyk, III miejsce - Daniel Staniów. Pięciu zawodników uzyskało lub podwyższyło kategorię.

Międzypowiatowe Mistrzostwa swoim zasięgiem objęły głównie Powiat Polkowicki, ale byli też uczestnicy z Powiatu Żagańskiego, Głogowskiego i Lubińskiego. Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: A – uczniowie szkół podstawowych klasy 1-3; B – uczniowie szkół podstawowych klasy 4-6; C – uczniowie gimnazjum; D – open. W Turnieju wzięło udział 84 uczestników z Przemkowa, Chocianowa, Jędrzychowa, Przecławia, Niegosławic, Wiechlic, Głogowa, Lubina i Polkowic. Organizatorem Mistrzostw jest Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w osobach pani Moniki Dźwigaj i pana Dariusza Dźwigaj. W organizacji Mistrzostw pomógł UKS „Szach-Mat” Przemków wraz z panem prezesem Józefem Tarawskim. Zwycięscy (miejsca od 1 do 3) otrzymali puchary, zaś zawodnicy z miejsc 4-6 przemkowskie miody ufundowane przez Pana Jerzego Szczupaka – Burmistrza Przemkowa. Nagrody rzeczowe dla najlepszych szachistów ufundował radny Rady Miejskiej w Przemkowie pan Olgierd Zielonka. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnika.

W grupie A wzięło udział 17 szachistów. W zwycięzcami w kategorii A zostali: I miejsce Michał Grzebieniowski z Głogowa, II miejsce Bartłomiej Róg z Chocianowa, III miejsce Dominik Kałuża z Chocianowa. W grupie B wzięło udział 27 szachistów. W kategorii B: I miejsce Adrian Tarawski (SP nr 1), II miejsce Albert Janik z Jędrzychowa, III miejsce Michał Dźwigaj (SP nr 1). W grupie C wzięło udział 31 szachistów. W kategorii C: I miejsce Mariusz Weryszko z Niegosławic, II miejsce Bartosz Bodak z Przecławia, III miejsce Małgorzata Muszyńska (Publiczne Gimnazjum w Przemkowie).W grupie D wzięło udział 9 szachistów W kategorii D: I miejsce Szymon Dryja (LO Przemków), II miejsce Piotr Zapolski z Wiechlic, III miejsce Stanisław Stępiński z Przemkowa.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na zawodnika ( w grupie D 9 rund systemem kołowym). Sędzią głównym zawodów był pan Artur Adamek. Organizatorzy przygotowali dla uczestników i opiekunów poczęstunek. O dokumentację fotograficzną zadbali: pan Janusz Lech i Zuzanna Furmańczyk. Ogromną pomoc w organizacji Mistrzostw okazali uczniowie klasy 1 i 2 Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, którzy przygotowali również dla najmłodszych uczestników stoliki z grami logicznymi.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.