foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

13 maja w Przemkowskim Ośrodku Kultury zespół taneczno-wokalny „Mozaika” hucznie obchodził swój Jubileusz 35-lecia istnienia. Na 300 osobowej widowni zasiedli zaproszeni gości, przyjaciele, absolwenci oraz rodzice dzieci z zespołu.

 

Koncert był kolorowy, wzruszający oraz pełen wspomnień. Wspólnie z dzieciakami na jednej scenie stanęli przedstawiciele wszystkich pokoleń zespołu Mozaika wraz z prowadzącymi. Absolwenci wykonali największe hity zespołu oraz zatańczyli walca, hip-hopa, który zdobył najwyższą statuetkę na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, a także wspólnie z obecnymi członkami zespołu wykonali taniec finałowy.

Na scenie pojawiło się grono absolwentów tańczących oraz śpiewających, którzy na tę okazję zjechali się z całej Polski. Oprawę muzyczną także przygotowali muzycy, którzy swoje pierwsze kroki stawiali właśnie w tym zespole. Warto dodać, że absolwentami zespołu są również Mateusz Krautwurst oraz Igor Herbut z zespołu Lemon. Niestety nie mogli pojawić się na koncercie, ale przesłali filmik z życzeniami dla jubilatów.

Mozaika”, to 60-osobowa grupa entuzjastów piosenki i tańca w wieku od 4 do 18 lat. Zespół umożliwia rozwój różnorodnych uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży z Przemkowa, dając możliwość realizowania swoich tanecznych i wokalnych pasji. Udział w zajęciach zwanych warsztatami artystycznymi prowadzonymi przez uznanych pedagogów i reprezentantów artystycznych środowisk są okazją do zdobywania kolejnych doświadczeń i doskonalenia poziomu pracy zespołu. Systematycznie biorą udział w warsztatach tańca np. hip-hop, modern jazz, brodway jazz, taniec współczesny, ale również doskonalą na zajęciach emisję głosu, dykcję oraz uczą się większości autorskich utworów.

Zajęcia z dziećmi prowadzone są z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie tańca, techniki śpiewu i muzyki oraz tancerzami i wokalistami współpracującymi z agencją: Mieczysławą Krawczonek– choreografem (I kategoria instruktorska), pedagogiem, specjalistą w różnych kategoriach tańca, Zdzisławem Krawczonek– muzykiem (I kategoria instruktorska), pedagogiem, kompozytorem, autorem tekstów piosenek, o specjalności – emisja głosu. Państwo Krawczonek zostali dwukrotnie uhonorowani nagrodą Ministra Kultury i Sztuki oraz ostatnio nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za osiągnięcia w dziedzinie choreografii i muzyki. Prowadzącą jest także Katarzyna Krawczonek– Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, absolwentka Akademii Tańca w Opolu, laureatka III edycji „Idola”, choreograf, tancerz, specjalność taniec współczesny i hip-hop. Wielokrotnie nagradzana na Festiwalach Ogólnopolskich i Międzynarodowych w kategorii solistów. W 2012 r. zdobyła nagrodę specjalną za najciekawszą choreografię na Międzynarodowym Festiwalu we Włoszech oraz nagrodę specjalną za najlepszą choreografię w kat. Street Dance w 2014 r. na Międzynarodowym Festiwalu w Chorwacji. Jurorka na festiwalach Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych.

Swoje umiejętności i efekty pracy zespół prezentuje podczas wielu koncertów nie tylko dla mieszkańców Przemkowa, ale również na festiwalach międzynarodowych oraz ogólnopolskich. Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. W 2012 roku zespół otrzymał odznakę honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” przyznaną Zespołowi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stwierdzając jednocześnie, iż jest to wyróżnienie, na które zespół pracował przez 30 lat, na stałe wpisując się w życie Przemkowa i naszego regionu.

Zespół oprócz wyjazdów na festiwale gdzie reprezentuje Gminę Przemków oraz Powiat Polkowicki, organizuje także koncerty na terenie miasta oraz poza jego granicami. Swoją działalnością krzewi kulturę w społeczności lokalnej oraz kształtuje wrażliwość artystyczną odbiorców. Oprócz koncertów zespół organizuje co roku darmowe zajęcia taneczne i wokalne dla przedszkolaków oraz szkół podstawowych. Bierze także udział we wszystkich imprezach lokalnych.

 

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.