foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W związku z koniecznością ograniczenia strat w wyprodukowanej wodzie, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemkowie przystępuje do realizowania programu „STOP DLA NIELEGALNEGO POBORU WODY”..

 

MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY PRZEMKÓW

Woda to produkt, bez którego nie można funkcjonować na co dzień. Każdego dnia zużywamy jej kilkadziesiąt litrów. Różnica polega na tym, że jedni za wodę płacą, inni podłączają się do sieci nielegalnie. Ubytki związane ze stratą wody, jakie odnotowuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemkowie w wyniku nielegalnego poboru wody, zmuszają Spółkę do podjęcia radykalnych działań w celu ograniczenia i zmniejszenia tego negatywnego zjawiska.

Trzeba głośno powiedzieć, że czas łagodnego traktowania takich spraw mija. Nie może być zgody na to, żeby uczciwi mieszkańcy płacili za grupę nieuczciwych. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że za pobraną poza licznikiem wodę zapłacą Ci, którzy uczciwie się rozliczają.

W związku z koniecznością ograniczenia strat w wyprodukowanej wodzie, Spółka przystępuje do realizowania programu:

„STOP DLA NIELEGALNEGO POBORU WODY”

Założeniem akcji jest redukcja strat wynikających z nielegalnych podłączeń do sieci wodociągowej, ujawnienie wszelkich nieprawidłowości i ingerencji w urządzenia pomiarowe oraz porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na posesjach na terenie miasta i gminy Przemków. Na miejscu nieuczciwych mieszkańców, nie liczylibyśmy, że kontrole pominą ich przyłącza. Po zakończeniu terminu abolicji, nasi pracownicy oraz specjalistyczne firmy zewnętrzne rozpoczną akcję kontroli infrastruktury, przy czym abolicja wtedy nie będzie już obowiązywała, a sprawy będziemy kierować prosto do sądu.

Warto przy tym wspomnieć, iż osoby, u których jest stwierdzony nielegalny pobór wody podlegają karze zgodnie z art. 28. Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Komu udowodni się kradzież wody grozi kara grzywny do 5 000 zł.

Osoba ta będzie musiała również zapłacić za wodę którą zużyła.

Ilość wody zostanie wyliczona na podstawie ryczałtu trzy lata wstecz, w wysokości sięgającej kilku tysięcy złotych.

By uniknąć nieprzyjemności pokontrolnych już teraz, bez żadnych konsekwencji, można zgłosić się do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemkowie Sp. z o.o. w Przemkowie z siedzibą przy ulicy Dworcowej 7 w celu wyeliminowania nieprawidłowości.

Do końca maja 2017 r. Spółka wprowadza bowiem ABOLICJĘ!

Dodatkowo, anonimowo można zgłaszać wszelkie wątpliwości, co do legalności poboru wody pod numerem telefonu: 768319323 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po tym terminie posypią się kary i wnioski do sądu.

 Władze Spółki wierzą, że wyeliminowanie nielegalnych procederów może w znacznym stopniu wpłynąć na obniżenie cen zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

                                 Prezes Zarządu PWiK w Przemkowie sp. z o. o.

                                                                  Radosław Kosmalski

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.