foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Rok 2017 zaczął się dla Przemkowskiego zespołu tanecznego Cykady wspaniale. Cykady na Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży "Zimowa Bajka" w Pradze zdobyły I miejsce - Cykady MINI, II miejsce - Cykady oraz oraz grant dla zespołu w wysokości 1500 € na uczestnictwo w Festiwalu „SYMPATIE EUROPARKU” z występem w Disneylandzie.

 

 

Eliminacje odbyły się 6 stycznia w Domu Kultury w Teplicach, przed samym jury w składzie: Prezes jury – choreograf - Narodowa artystka Czechosłowacji Mirosława Pesikova, prezes muzycznej i wokalnej jury docent Jan Mario Dobrodinsky oraz Szymon Kubań, Dawid Łukasz, Katerina Rodionowa, Damir Basyrov. Konkurowaliśmy z ponad 50 zespołami z Rosji, Czech, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Polski. Cykady zaprezentowały się ze swoimi układami na dwóch galach festiwalu oraz zatańczyli wspólny finał z laureatami w Teplicach i Pradze. Podczas koncertu galowego na jednej z najlepszych scen Europy – w Teatrze Hybernia w Pradze odbyło się rozdanie dyplomów i wręczenie nagród. Było to bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu wydarzenie, gdyż dopiero w niedziele (08.01.2017) zespół dowiedział się o wynikach.
To kolejny sukces i wspaniałe doświadczenie dla zespołu, a nie udało by się to bez wsparcia burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka oraz Przemkowskiego Ośrodka Kultury.

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.