foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

"Szachy - sport, nauka, pasja"

UKS Szach-Mat Przemków przygotowuje się właśnie do realizacji kolejnego projektu zakładającego rozwój i promocję gry w szachy na terenie naszej gminy.

"Szachy - sport, nauka, pasja" to zadanie realizowane w ramach projektu "odDolny Śląsk" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”.

W projekcie zakładamy m.in. przeprowadzenie cyklu zajęć "Wakacje przy szachownicy" w następujących grupach (słabo zaawansowani oraz zaawansowani) dla osób w wieku 5-18 lat. Zajęcia odbywać się będą w dwóch ostatnich tygodniach wakacji i pierwszym tygodniu września. Dla każdej z grup w ramach projektu przewidziano 8h zajęć. Ich główny cel to zachęcenie uczniów do nauki gry w szachy w trakcie kolejnego roku szkolnego oraz udział w turnieju klasyfikacyjnym. Pierwsze spotkanie, połączone z krótką prezentacją i dyskusją pod hasłem ""Wpływ szachów na rozwój dziecka?", odbędzie się 22.08.2016r o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, ze względu na konieczność podpisania deklaracji udziału w projekcie przez tych rodziców, którzy nie wypełnili jeszcze takich deklaracji.

Na zakończenie szkoleń (w pierwszym weekend września 03.-04.09.2016), w ramach projektu, przeprowadzony zostanie turniej klasyfikacyjny, na którym będzie można uzyskać lub podwyższyć posiadaną kategorię szachową.

W turnieju będą mogli wziąć udział również mieszkańcy całego powiatu polkowickiego i okolicznych powiatów (np. głogowskiego, chojnowskiego, lubińskiego).

Poprzez realizację projektu nastąpi rozwój szachowych uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży u grupy ok. 20 młodych ludzi poprzez udział w zajęciach szachowych teoretycznych i praktycznych. Cenna jest również między pokoleniowa współpraca dziecka i rodzica oraz rodziców i osób zainteresowanych szachami przyczyniająca się do poprawy wizerunku tej dyscypliny sportu na terenie gminy.

Realizatorzy projektu trzymają kciuki za podniesienie klasyfikacji szachowych dzieci z terenu gminy i sąsiednich miejscowości w trakcie turnieju klasyfikacyjnego.

Ważnym elementem w projekcie jest zakup sprzętu szachowego - szachownic, zegarów szachowych, szachów demonstracyjnych magnetycznych, dzięki którym organizowane w Zespole Szkół turnieje szachowe będą mogły przyjmować coraz większą liczbę uczestników.

Wszystkie osoby chętne do udziału w projekcie prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny (od 9:00 do 15:00) (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 76 8320 666) lub osobisty w trakcie spotkania 22.08.2016r. o godzinie 16:00 w Zespole Szkół w Przemkowie.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.