foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Blisko 30 osób wzięło udział w sprzątaniu „kąpieliska” w Przemkowie. Z wody wyłowiono głównie butelki szklane i plastikowe oraz puszki, nie brakowało też innych nieczystości. Sprzątanie akwenu wodnego zorganizowano z okazji Dnia Ziemi. Głównymi inicjatorami akcji byli wolontariusze KGHM. Wspierali ich działacze PZW koła nr 30 w Przemkowie, oraz młodzież szkolna wraz z opiekunami.

 

Kilkanaście worków śmieci czeka na odbiór i przetransportowanie tam, gdzie ich miejsce, czyli na wysypisko. Akcję sprzątania akwenu wodnego „kąpielisko” połączono z akcją „Czystości wód” oraz przygotowaniami do sezonu letniego.

- Skupiliśmy się na oczyszczeniu terenu położonego w najbliższym sąsiedztwie stawu wędkarskiego, stawu kajakowego oraz plaży i wyspy akwenu kąpielowego. Tereny te, na co dzień są odwiedzane przez mieszkańców naszej miejscowości, a w nadchodzącym sezonie zaplanowana jest tutaj organizacja kilku imprez masowych, gdzie spodziewamy się dodatkowo większej ilości odwiedzających. Z akwenów wodnych i terenów przyległych zostało pozbierane wszystko, co zostawiają ludzie, którzy nie dbają o naturalne środowisko. Były to różne butelki, puszki i inne nieczystości. Efekt akcji - to kilkanaście worków śmieci. Została oczyszczona również linia brzegowa akwenu kąpielowego z krzaków i samosiejek drzew.

Wszystkie prace były wykonywane z należytą starannością przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i poszanowaniu środowiska naturalnego. Dodatkową niespodzianką i atrakcją naszej akcji były „łabędzie”, które są naturalnymi użytkownikami tych akwenów.

Akcję sprzątania zakończono wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, przy okazji podsumowania prac, podziękowano uczestnikom akcji i wręczono im drobne gadżety ufundowane przez patrona akcji – KGHM Polska Miedź S.A.

Dodatkowo w ramach akcji zaplanowano odbudowę wiaty w pobliżu stawu wędkarskiego – co będzie następnym etapem działań wolontariuszy KGHM oraz przedstawicieli PZW Koła nr 30 w Przemkowie.

W akcji sprzątania uczestniczyli: Sebastian Krawiec, Kacper Ptak, Jakub Wiśniewski, Gabrysia Nicewicz, Szymon Duma, Marcin Zielonka, Maciej Smikiel, Krzysztof Krawczyk, Kacper Drzazga, Arkadiusz Mackiewicz, Krzysztof Grzeszczak, Adrian Patrzałek, Maciej Kawecki, Luca Righi, Adam Rusynko, Jerzy Ląd, Andrzej Wilczacki, Monika i Julka Wilczacka, Waldemar Urbaniak oraz przedstawiciela PZW Koła nr 30 w Przemkowie: Leszek Cieślak, Jacek Cieślak, Bogdan Ślusarski, Irenusz Grzeszczak, Stanisław Chodak.

 

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.