foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Przemkowie obchodzi Jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczyste obchody obejmujące liczne spotkania i imprezy zaplanowano na cały rok szkolny.

Szczególnie uroczyste obchody przygotowano na miesiąc luty, gdyż w tym miesiącu pięćdziesiąt lat temu rozpoczęto zajęcia w nowo otwartej szkole. 26 lutego uczniowie szkoły wzięli udział w niezwykłym apelu, podczas którego mogli usłyszeć we wspomnieniach byłych i obecnych pracowników, jak kształtowało się życie szkoły na przestrzeni minionych pięćdziesięciu lat.. To była żywa lekcja historii naszej szkoły.

Uroczyste spotkanie jubileuszowe zorganizowano 27.02.2016 r. Uroczystą Mszą św., której przewodniczył ks. Biskup Paweł Socha, rozpoczęło się niecodzienne wydarzenie. Następnie prowadzeni przez Przemkowską Orkiestrę Dętą, pod batutą pana Andrzeja Kurylasa, uczestnicy przeszli ulicami osiedla do budynku szkoły. Przybyli goście przy wejściu otrzymywali z rąk pracowników upominki – okolicznościowe teczki z podziękowaniami za dotychczasową współpracę, a także gadżety przygotowane z okazji jubileuszu.

Na początku apelu dyrektor szkoły – pan Paweł Juchom przywitał przybyłych gości ks. Biskupa, księży proboszczów przemkowskich parafii rzymskokatolickich oraz parafii prawosławnej, Burmistrza Przemkowa - pana Jerzego Szczupaka, przedstawicieli władz powiatowych i samorządowych, dyrektorów placówek oświatowych i kultury, przedstawicieli innych instytucji współpracujących ze szkołą, pracowników byłych i obecnych oraz uczniów.

Jubileusz 50-lecia to okazja do wspomnień i taki cel przyświecał przygotowanej uroczystości. Na tle pięknej dekoracji przy przygotowanych stolikach (jeden dla danej dekady) zasiedli byli i obecni pracownicy szkoły. Odpowiadając na pytania pana dyrektora, opowiadali wydarzenia z życia szkoły, jakie miały miejsce w danym czasie. Całość uzupełniała wspaniała prezentacja multimedialna przygotowana przez pana Waldemara Łapkowskiego i program artystyczny prezentowany przez uczniów, pracowników byłych i obecnych, gości oraz absolwentów.

W przygotowaniu spotkania brali udział: lokalne władze, cała społeczność szkolna, byli i obecni pracownicy, absolwenci, rodzice, liczni sponsorzy lokalni i spoza Przemkowa. Przygotowanie głównej uroczystości jubileuszowej rozpoczęło się już przed feriami od remontu sali gimnastycznej, na którą środki w postaci materiałów budowlanych otrzymaliśmy od  Wolontariatu Pracowniczego „Miedziane Serce”  KGHM Polska Miedź.

Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemkowie, który przekazał 4.000,00 zł, Banku Spółdzielczego, Nadleśnictwa Przemków, Qubus Hotel w Głogowie, wielu osób i instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą organizatorzy mogli zakupić sprzęt multimedialny i przygotować pamiątkowe podziękowania, upominki oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników Jubileuszu, za co bardzo dziękują.

 

         
         
       

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.