foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

23 października br. rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem targowiska miejskiego w Przemkowie.

 

Już od wielu lat mieszkańcy i sprzedający swoje produkty zgłaszali konieczność remontu placu, na którym odbywa się działalność handlowa. Niesprzyjająca pogoda, a w szczególności deszcze powodowały, że nieutwardzone targowisko było miejscem o bardzo trudnych warunkach zarówno dla handlujących jak i kupujących. Remont targowiska polegać będzie na utwardzeniu nawierzchni - powstanie plac z kostki polbrukowej o powierzchni ok. 700m2 , planowane jest wyeksponowanie odkrytych elementów starej kanalizacji burzowej. Aby zachować istniejący drzewstan system korzeniowy zostanie zabezpieczony poprzez obmurowanie kostką granitową.

Remont targowiska jest możliwy dzięki usilnym staraniom Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka o pozyskanie bezpłatnie kostki polbrukowej. Efekty tych zabiegów i wykorzystanie własnej siły roboczej umożliwiły wykonanie prac bez angażowania firm zewnętrznych i dodatkowych środków finansowych.  

Pomimo obecnych niedogodności, po remoncie, sprzedawcy będą mieli do dyspozycji wygodne i bezpieczne miejsce pracy.Z pewnością remont targowiska to przede wszystkim krok w kierunku mieszkańców naszej gminy.

W trakcie trwania inwestycji handel będzie się odbywał na placu przy byłym domu handlowym. 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.