foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

2 września 2015 r. Świetlicę Środowiskową "Pszczółka" w Krępie odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, st. asp. Łukasz Rachwalski. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze...

 

...poznanie symboli kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej dorosłej, wzbudzanie pozytywnego stosunku do pracy policjanta. Odbiorcami zajęć były dzieci w wieku od pięciu do trzynastu lat. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,  o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Nasze pszczółki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i rowerzysty. Dzieci zostały również uwrażliwione na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Na zakończenie zajęć cała grupa udała się na jezdnię, aby w praktyce sprawdzić przekazaną wiedzę.                                                    

Dzieci i opiekun świetlicy p. Małgorzata Basałyga dziękują st. asp. Łukaszowi Rachwalskiemu za przeprowadzenie zajęć wierząc, że spotkanie oraz zdobyta przez dzieci wiedza i umiejętności pozwolą im uniknąć niebezpieczeństw i zagrożeń.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.