foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w dniu 23 września w Krępie. Mieszkańcy z dużym zaangażowaniem przygotowali się na przyjęcie gości. Wspaniale przystrojony został plac dożynkowy oraz domy, przy których ustawione były zabawne słomiane figury.

 

 Uroczystości dożynkowe rozpoczął korowód z wieńcami, który spod świetlicy wiejskiej prowadziła Przemkowska Orkiestra Dęta. Mszę świętą w intencji rolników odprawił proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemkowie – ksiądz Krzysztof Mrukowicz. Następnie rozpoczął się obrzęd dożynkowy. Gospodarz Dożynek, Burmistrz Przemkowa, pan Jerzy Szczupak, przywitał wszystkich zaproszonych gości, a w szczególności rolników i mieszkańców gminy. Przyjął chleb od tegorocznych Starostów dożynek, pani Renaty Tesarskiej i pana Roberta Cioska – mieszkańców Krępy. Pokrojonym chlebem poczęstowani zostali uczestnicy dożynek.

W tym czasie rozpoczęła pracę komisja konkursowa w składzie Wanda Żuchowska, Anna Krzeszewska, Jolanta Trygar, oceniająca wieńce dożynkowe, stoiska promocyjne sołectw i chleby dożynkowe. Do konkursów przystąpiło 6 sołectw: Jakubowo Lubińskie, Krępa, Piotrowice, Szklarki, Wilkocin oraz Wysoka. Zwycięski wieniec upleciono w Szklarkach a najlepsze stoisko przygotowała Krępa. Oba sołectwa będą reprezentować Gminę Przemków w dniu 6 września na Dożynkach Powiatowych, które odbędą się w Grębocicach. Konkurs Sołectw o Puchar Burmistrza wygrała Krępa, ale swoją nagrodą podzieliła się z rywalami: Ostaszowem, Wysoką i Jakubowem Lubińskim.

Na dożynkowej scenie odbyły się występy, podczas których zaprezentowali się: Łastiwczata, Przemkowska Orkiestra Dęta, Przemkowianki, Cykady i Marzenie. Do późnych godzin nocnych parkiet był zapełniony tańczącymi parami.

Sponsorem dożynek był Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.