foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zapraszamy mieszkańców powiatu polkowickiego, do uczestnictwa w projekcie finansowanym ze środków funduszy norweskich oraz budżetu państwa pod nazwą: „Zapobieganie chorobie nowotworowej płuc poprzez poprawę dostępności do specjalistycznych badań medycznych oraz wielopoziomową edukację zdrowotną w powiecie polkowickim", którego celem jest zapobieganie i zmniejszanie zachorowalności na raka płuc, realizowanym przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.

 

Projekt wartości 3 007 157 PLN finansowany ze środków funduszy norweskich oraz budżetu państwa.

Utworzone w ramach projektu Centrum Zdrowia Płuc będzie oferowało kompleksową opiekę osobom zakwalifikowanym do projektu grupy ryzyka począwszy od badania przesiewowego, poprzez pogłębione badania diagnostyczne, aż do skierowania na leczenie przez lekarza specjalistę bez zbędnego czasu oczekiwania. W ramach Centrum będzie funkcjonować:

 

1. Gabinet profilaktyki chorób płuc:

- kwalifikacja do projektu osób z grupy ryzyka

- organizacja badań w przychodni w Polkowicach oraz organizacja mobilnych punktów medycznych (wizyty zespołów medycznych na wsiach oraz podczas wydarzeń specjalnych - imprez masowych)

- edukacja zdrowotna

- informacja o projekcie

 

2. Gabinet lekarski:

- świadczenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej

- konsultacje lekarzy specjalistów w ramach diagnostyki pogłębionej: pulmonologa, onkologa, lekarza medycyny paliatywnej, radiologa oraz specjalisty torakochirurgii

- badania podstawowe i specjalistyczne w pracowniach diagnostycznych (laboratorium analityczne, pracownia prób wysiłkowych, spirometria, pracownia RTG, pracownia tomografii komputerowej, pracownia bronchoskopii).

 

3. Gabinet edukacji zdrowotnej i wsparcia psychologicznego:

- edukacja i wsparcie uczestników projektu przez psychologów oraz edukatorów, w tym działania informacyjne, edukacyjne i terapeutyczne w ramach profilaktyki i promocji zdrowia kierowane do uczniów wszystkich szkół powiatu polkowickiego, począwszy od 12 roku życia.

 

Informacje oraz zapisy do udziału w projekcie:
Centrum Zdrowia Płuc przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.
U. Kard. B. Kominka 7, 59-101 Polkowice, Gab. 128 (I piętro)
Tel. 733 270 475 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zdrowepluca.pcuz.pl
Informacje dostępne są także u lekarzy POZ w placówkach ochrony zdrowia na terenie powiatu.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.