16.01.2012
6 stycznia 2012 r. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie odbył sie koncert kolęd i pastorałek zespołu taneczno-wokalnego MOZAIKA prowadzonego przez Mieczysławę i Zdzisława Krawczonków. Zespół w maju 2011 roku obchodził swoje 30-lecie. Koncerty świąteczne są już tradycją zespołu, dostarczają słuchaczom wielu wzruszeń oraz dawkę ciepłych i pozytywnych emocji.
Podczas koncertu zespół zaprezentował tradycyjne polskie kolędy, pastorałki oraz tradycyjne świąteczne utwory śpiewane w zespole już od lat. To właśnie te utwory przypominają absolwentom zespołu, którzy teraz mają swoje pociechy w zespole MOZAIKA czasy, kiedy oni występowali na takich koncertach.
Wraz z zespołem w koncercie udział wzięli absolwenci MOZAIKI, którzy zgodnie twierdzą, że był to dla nich zaszczyt, móc ponownie wystąpić z zespołem. Dziękując państwu Krawczonkom za zaproszenie, mają nadzieję, że to nie ostatni koncert w którym mogli ponownie zaśpiewać. Absolwenci, którzy wzięli udział w koncercie to: Gabrysia Żuchowska kiedyś Wrzesińska na co dzień mieszkająca w Warszawie, Stasia Zabłocka także kiedyś Wrzesińska, która przyjechała specjalnie na koncert z Gorzowa Wielkopolskiego, Igor Herbut student z Zielonej Góry oraz Katarzyna Krawczonek na co dzień opiekun i choreograf zespołu MOZAIKA. Dla części zespołu koncert był szczególnie wyjątkowy ponieważ był to ich debiut wokalny. Była to grupa dzieci w wieku od 5 do 15 lat.
Okres świąteczny jest czasem szczególnym, kiedy spotykają się bliscy i przyjaciele. 21 grudnia 2011 r. członkowie zespołu spotkali się wraz z rodzicami na wspólnej wigilii. Było wspólne kolędowanie, wspólne zabawy, a dla wszystkich dzieci, tych mniejszych i większych, czekały prezenty, które przyniósł oczywiście MIKOŁAJ.
Z zespołem MOZAIKA spotkaliśmy się także w niedzielę 8 stycznia w Przemkowskim Ośrodku Kultury podczas koncertu z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. MOZAIKA dała bardzo energetyczny koncert. Największy aplauz widowni zespół otrzymał w utworze finałowym kiedy na scenę wyszła cała grupa, w tym nowe dzieci i młodzież, dla których koncert był ich pierwszym występem tanecznym. Najwięcej uśmiechu wywołały 5 i 6 latki tańczące hip-hop. Zespół został nagrodzony wielkimi brawami. Miejsmy nadzieję, iż następny koncert MOZAIKI już niebawem.
Realizacja: Net P.C.
Copyright © 2010 Naturalnie Przemków! Urząd Miejski w Przemkowie, Plac Wolności 25, 59-170 Przemków, tel. 076 8 319 210, e-mail: webmaster@example.com